7 VEIKSMINGIAUSI DANTŲ PRIEŽIŪROS BŪDAI

Burna yra pagrindinis jūsų organizmo sveikatos rodiklis. Ji padeda kramtyti maistą ir virškinti. Jos pareigos neapsiriboja vien tuo. Dantys padeda jums taisyklingai kalbėti, skambinti įvairias natas, o dar svarbiau – formuoti gražią šypseną ir kartu išlaikyti veido formą

RŪPESTINGAI VALYKITE DANTIS

Reguliarus dantų valymas šepetėliu yra vienas veiksmingiausių dantų valymo būdų. Reguliarus dantų valymas yra pirmas ir svarbiausias dalykas, kurį jums pasakys bet kuris odontologas. Tačiau svarbu ir tai, kaip valote ir laikote dantų šepetėlį. Valydami dantis įsitikinkite, kad dantų šepetėlį laikote 45 laipsnių kampu virš dantenų linijos, kad būtų nuvalytas ir danties paviršius, ir dantenų linija. Baigę valyti dantis šepetėliu valykite dantis bent 2 minutes, kad užtikrintumėte, jog nuvalyti visi dantų paviršiai. Baigus valyti dantis, laikas išvalyti liežuvį.

VALYKITE DANTIS DANTŲ SIŪLU

Net ir valant dantis šepetėliu mažiausiai 40 % danties paviršiaus lieka nepažeista. Dantų siūlas gali padėti pašalinti maisto daleles ir kitas kenksmingas medžiagas, kurių nepasiekia įprastas dantų šepetėlis. Be to, juo galima išvalyti giliai tarp dantų, kurių nepasiekia dantų šepetėlis, taip pat vietas, kurių nepasiekia burnos skalavimo skystis. Todėl dantų siūlą reikėtų naudoti bent kartą per dieną.

VENKITE DAŽANČIŲ GĖRIMŲ

Gazuoti gėrimai gali pažeisti dantų emalį ir sukelti dantų problemų, pvz., ėduonį. Dantų dėmių atsiranda dėl arbatos, kavos. Šių gėrimų sudedamosios dalys gali pakeisti dantų emalio spalvą.

RIBOKITE SALDUMYNŲ KIEKĮ

Kas nutinka, kai vartojate saldžius patiekalus? Cukrų skaido bakterijos, todėl ant dantų kaupiasi rūgštis. Kita vertus, valgyti saldų maistą yra gerai, jei tinkamai prižiūrite dantis. Kaip ketinate tai pasiekti? Iškart po bet kokio saldaus maisto ar maisto, galinčio sukelti dantų ėduonį, valgymo naudokite dantų šepetėlį arba burnos skalavimo skystį, kad burnoje neliktų bakterijų likučių.

SKALAUKITE BURNĄ ANTIMIKROBINIU BURNOS SKALAVIMO SKYSČIU IR VARTOKITE KRAMTOMĄJĄ GUMĄ BE CUKRAUS

Kramtomoji guma yra naudingas būdas burnoje išskirti seilių, kurios neutralizuoja rūgštinį mikrobų poveikį ir taip natūraliai apsaugo dantis. Kad apsaugotumėte dantis nuo ėduonies ir diskomforto, taip pat skalaukite burną antibakteriniu burnos skalavimo skysčiu.

NAUDOKITE FLUORO TURINČIĄ DANTŲ PASTĄ

Dantų pasta su fluoru gali padėti sustiprinti dantų emalį ir sumažinti ėduonies plitimą. Tačiau nepatartina naudoti per daug, nes perteklinis fluoravimas turi keletą neigiamų pasekmių.

REGULIARIAI LANKYKITĖS SAVO ODONTOLOGO KABINETE

Reguliariai lankykitės savo odontologo kabinete (ne rečiau kaip kartą per 6 mėnesius) ir profilaktiškai apžiūrėkite dantis. Tai galima atlikti ClinicDPC odontologijos klinikose Vilniuje, Kaune ir kituose Lietuvos miestuose bei Londone.