Elektros generatoriai. Ką reikia žinoti apie pasirinkimą?

elektros generatoriaiJūsų veikloje dažnai reikia elektros energijos, tačiau ne visur ji yra prieinama? Tokiais atvejais, elektros generatoriai turėtų būti pasirenkami pagal funkcionalumą bei galingumą. Mat, vieni generatoriai yra laikomi standartiniais, o kiti gali elektrą tiekti naudojant papildomas priemones. Pavyzdžiui, jeigu standartinis generatorius elektrą gamina naudojant benziną, dyzeliną ar kitą kurą, tai nestandartiniai generatoriai gali veikti ir judesio pagalba – sukant ašį rankomis. Tiesa, tokiu atveju sugeneruojamas elektros kiekis nebus pakankamas.

Kaip bebūtų, elektros generatorių kainos priklauso nuo kelių aspektų. Labai svarbu, jog rinktumėtės jau patikrintus variantus. Specialistai pataria vengti tokios įrangos pirkimo, kur jau aišku, jog yra kažkokie kabliukai. Pavyzdžiui, jeigu siūlomas naujas elektros generatorius kainuoja kelis kartus mažiau nei kiti, tuomet aišku, kad kažkas yra negerai. Turite suprasti, kad žema kaina gali būti vienas iš signalų, jog jus bandoma apgauti. Žinoma, pigia kainuojantys generatoriai egzistuoja, bet jų galimybės gerokai mažesnės.

Pigiausiai kainojantys elektros generatoriai pasižymi tuo, kad jie sugeneruoja žymiai mažesnė elektros energijos kiekį. Pavyzdžiui, dyzelinis generatorius, kuris sugeneruoja viso labo 2 kW energijos šaltinį, netiks norint naudoti kažkokį įrenginį, kurio galingumas siekia 3 kilovatus. Tad, renkantis elektros generatorių, turite pasižiūrėti ar jos sugeneruojamas elektros energijos kiekis bus pakankamas.

Internetu tokia įranga prekiauja daug parduotuvių, bet ne visos gali pasiūlyti platų pasirinkimą. Matote, vieni generatoriai naudojami mažesnėms veikloms, o kiti naudojami kaip atsargos priemonė pastatuose. Pavyzdžiui, vieni generatoriai naudojami statybose, o kiti naudojami ligoninėse esant ekstremalioms sąlygoms ir nutrūks įprastai elektros energijai. Pastarieji įrenginiai yra žymiai brangesni.

Verta atminti, kad šiems įrenginiams dažnai taikoma garantija, kuri siekia apie porą metų. Būtina pabrėžti, kad tokie generatoriai gali būti naudojami tik nurodytais tikslais. Pavyzdžiui, jeigu įsigytas generatorius sugedo dėl to, kad naudojote ne pagal paskirtį, tikėtina, kad garantija nebus taikoma ir pinigai nebus grąžinami. Pardavėjai dažniausiai nurodo visą svarbiausią informaciją apie visą įrangą ir naudojimo ypatumus, tad būtinai tuo pasidomėkite.

Šaltinis: technobaltic.lt