Greitieji kreditai jau nebeturėtų gąsdinti vartotojų

greitieji kreditaiJau nusistovėjusios kalbos apie euro baimę vis tiek kelia nerimą tiems, kurie turi paėmę būsto paskolas – nerimui laikas jau praėjo. Be to, greitieji kreditai yra nauja priežastis bijoti, tik šį kartą bijoti reikia ne vartotojams, o būtent kreditoriams, nes planuojama, jog netolimoje ateityje, šių bendrovių siūlomi paslaugų įkainiai turės būti dar labiau sumažinti. Norint išvengti galimų nemokių asmenų gausėjimo, Lietuvoje nuolatos yra keičiami įstatymai, kurie reglamentuoja visą skolinimo tvarką. Kiekvienam kreditoriui privaloma laikytis vartojimo kredito įstatymo, o taip pat ir mokumo vertinimo nuostatų. Šie reikalavimai kas kart yra keičiami, o svarbiausia – paskutiniai pokyčiai rodo, kad jog didžiausia nauda yra būtent vartotojams.

Dar prieš kelerius metus buvo galima skolinti pinigus tiek bedarbiams, tiek ir nelegaliai dirbantiems asmenims, tačiau atsiradęs vartojimo kredito įstatymas greitai sureguliavo visą skolinimo tvarką. Kreditoriams šiuo metu jau net nebekyla minčių skolinti pinigus bedarbiams, kurie neturi pajamų – jie tada sulauktų administracinės baudos, kuri tikrai yra nemenka. Kiekvienam vartojimo kredito teikėjui būtina kruopščiai analizuoti kliento pateikiamą informaciją, jog šis nesugalvotų apgaudinėti – dabar kreditoriai yra įpareigoti tikrinti asmenų mokumą naudojantis specialiomis duomenų bazėmis.

Didžiausia nauda vartotojams yra ta, jog laikui bėgant, maksimalios vartojimo kredito palūkanos yra mažinamos. Tiksliau ne palūkanos, o bendra vartojimo kredito kainos metinė norma. Pagal ją galima nesunkiai apskaičiuoti ir palūkanų normą, kurią nustato kreditorius. Esmė tame, kad paskolų teikėjai jokiu būdu negali peržengti minėtos ribos – tai pažeistų vartojimo kredito įstatymą, kuriame ir yra nurodoma maksimali riba. Kuo toliau, tuo labiau ta riba krenta – kreditoriai gali skolinti imdami vis mažesnes palūkanas, ir spėjama, kad ateityje tos palūkanos turės būti dar mažesnės. Būtent todėl greitos paskolos ateityje bus suteikiamos dar palankesnėmis sąlygomis – jos leis lengviau atsiskaityti su kreditoriais. Tiesiog kreditorių pelnas bus apkarpytas – jiems teks ieškoti papildomų nišų savo veiklai plėsti. Vartotojams jokios grėsmės nėra, nes per visą laiko tarpą nebuvo jokių pakeitimų, kuomet leidžiama palūkanų riba buvo pakelta kreditorių naudai.