Ką finansų patarėjai rekomenduoja prasiskolinusiems?

finansu patarejaiPrasiskolinimas yra viena dažniausių priežasčių lemiančių asmenų bankrotą. Tai liečia tiek fizinius, tiek ir juridinius asmenis. Finansų patarėjai visada akcentuoja, kad iš skolų galima išlipti, reikia tik pasistengti ir vadovautis nuosekliais veiksmais. Faktas, kad taupymo metu teks atsisakyti ir tam tikrų pramogų bei paslaugų. Turintiems mokumo problemų nereikėtų išart baimintis bankroto – čia kalbame apie fizinius asmenis. Kai kurie žmonės privalo suvokti, kad nepalankios situacijos atsiranda tik dėl to, jog biudžetas yra skirstomas netinkamai, kai kur yra per daug išlaidaujama.

Pirmiausia yra siūloma atsikratyti nereikalingų ir per daug išlaidauti priverčiančių paslaugų, nes tai dažniausiai būna pagrindinis išlaidų židinys. Šiuo atveju siūlytume peržiūrėti interneto sutartis, lizingo paslaugas, televiziją ir t.t. Pradedant nuo interneto, turite pakeisti paslaugų planą į pigesnį. Trumpai tariant, jeigu jis jums reikalingas tik pramogoms ir pagrindiniams darbas namie atlikti, siūlytume jį sumažinti iki minimumo. Jums nėra reikalinga didžiausia sparta. Taip sumažintumėte mėnesio mokestį galbūt net kelis kartus.

Kas liečia lizingo paslaugas, čia svarbu pabrėžti, kad sutartyse dažnai yra nurodoma galimybė atidėti įmokų mokėjimą kažkuriam laikotarpiui. Jeigu to nėra, siūlytume kreiptis į lizingo paslaugų teikėją ir su juo susitarti – galbūt pavyks. Atidėkite tas paslaugas kaip įmanoma ilgesniam laikotarpiui. Televizijos atžvilgiu, siūlytume pamiršti kabelinę – skaitmeninės jums tikrai pakaks, o minimalūs priedėliai tikrai nėra labai brangūs. Jūs matysite visus pagrindinius kanalus, tad pergyventi nebus dėl ko. Atsisakius nereikalingų paslaugų ar sumažinus jų įmokų mokėjimą, jums lieka gerokai didesnė suma, kurią jau galite kažkur skirti.

Turint skolų, čia ir prasideda sutaupytų pinigų naudojimas. Pirmiausia jums reikia grąžinti tas skolas, kurios skaičiuoja didžiausias palūkanas bei delspinigius. Taip viską grąžinate eilės tvarka. Reikia pabrėžti tai, kad jeigu turite ir nevėluojamų kreditų, dėl to taip pat išlošite, jeigu jį grąžinsite anksčiau. Bus palūkanų perskaičiavimas, tad jums vėl pavyks sutaupyti ne vieną eurą.

Grįžtant atgal, grąžinus skolas, kreipkitės į lizingo bendroves, jeigu atidėjimo terminas dar nėra pasibaigęs. Dabar jums už tas paslaugas teks mokėti tas pačias sumas, tačiau jūs nepatiriate jokių kitų išlaidų – skolų nebėra. Tai reiškia, kad jūs dabar jau galite apsispręsti ar visada naudoti tokias paslaugas, ar tiesiog grįžti prie ankstesnių – daugiau kainuojančių bei turinčių daugiau „privalumų“.

Tam, kad tokia pat situacija nepasikartotų ateityje siūloma visada pagalvoti apie skolinimosi pasekmes. Kai skolinatės, niekada nesirinkite didžiausias palūkanas siūlančių kreditorių, nes jie ir pabrėžia, kad toks skolinimasis bus paprastas, tačiau nepabrėžia fakto, kad skolos grąžinimas bus be galo sunkus ir galintis įsprausti į itin nemalonią aklavietę. Kreditai turi būti imami tik žinant, kad niekas nesutrukdys mokėti įmokų. Nesiskolinkite pramogoms ir kitoms nereikalingoms paslaugoms.