Kaip apšiltinti šaltą verandą: naudingi ekspertų patarimai

Verandą galite apšiltinti bet kuriuo metų laiku. Yra dvi galimybės: izoliuoti pastatą iš išorės arba iš vidaus. Pirmąjį būdą pageidautina taikyti tik esant geram orui – taip lengviau dirbti ir nesugadinamos naudojamos medžiagos. Antrasis metodas taip pat taikomas vėsiu ir net šaltu oru. Be to, galite vienu šūviu nušauti du zuikius: apšiltinti verandą ir paruošti gerą pagrindą interjero apdailai.

Jei dar nespėjote apšiltinti savo verandos, dabar pats metas ištaisyti padėtį. Šilumos izoliacija suteiks jums puikią galimybę žiemą su šeima ir draugais susirinkti į sodybą ir išgerti puodelį šiltos kakavos. Ką ir kaip apšiltinti verandą iš vidaus – naudingos informacijos rasite mūsų tinklaraščio įraše.

  1. Apšiltinimo medžiagos pasirinkimas

Pirmiausia įvertinkite bendrą darbų kiekį ir būtinas išlaidas. Išmatuokite verandos grindis, sienas ir lubas. Dabar pats laikas nuspręsti, kokią izoliacinę medžiagą pasirinkti. Yra keletas variantų: polistireninis putplastis, mineralinė vata, polistireninis putplastis ir poliuretano putos. Populiariausios yra dvi pirmosios: jų pagalba šaltą verandą galima paversti „šilta” ir sutaupyti šeimos biudžetą. Atminkite, kad putplasčio lakštai paprastai būna gana stori – iki 12 cm. Tai sumažins naudingąjį kambario plotą. Mineralinė vata geriau sulaiko šilumą ir ją daug lengviau įrengti. Kartu su dvipusiu metalizavimu arba folijos išoriniu sluoksniu verandoje bus maksimaliai šilta, tačiau taip pat patirsite nemažai finansinių išlaidų. Puikiu pasirinkimu taip pat būtų GAMO šiltinimo putos.  Šiltinimo darbų vykdymas nėra priklausomas nuo oro sąlygų. Išpurkšta GAMO medžiaga išsiplečia santykiu 100:1, tokiu būdu užpildydama visas ertmes ir mikroplyšius, taip sustabdydama šilto vidaus oro pabėgimo ir drėgmės judėjimo galimybę. Kreminės spalvos putos visiškai sustingsta apytiksliai po 20 sekundžių, ir gali būti uždengiamos nedelsiant. Perteklinė izoliacinė medžiaga yra lengvai apipjaustoma.

  1. Įrankių paruošimas

Patikimiausiu izoliacijos metodu laikomas karkasinis metodas. Ši konstrukcija bus tvirta ir patikima, palyginti su įprastu izoliacinės medžiagos klijavimu prie reikiamo paviršiaus. Be to, karkasas leis ant sienų kloti bet kokią izoliaciją ir paslėpti ją po bet kokia apdaila – nesvarbu, kokią pasirinktumėte, gipso kartono plokštę ar vatą, viskas atrodys estetiškai. Izoliacijai įrengti reikės įvairių įrankių. Pasirinkta izoliacija, įvairių profilių mediniai strypai ir lentjuostės, metalo pjūklas, atsuktuvas, savisriegiai varžtai, vinys, gulsčiukas, matuoklis, pieštukas, segtukas su kabėmis, montavimo putos, volelis, apsauginis konservantas ir drėgmei atspari plėvelė – tai įrankių rinkinys, su kuriuo galėsite atlikti visas būtinas manipuliacijas, reikalingas verandai apšiltinti.

  1. Sienų šiltinimas

Pirmoji užduotis – įrėminti sienas: horizontaliai aplink plokštumą su 50 cm tarpu sudėkite medines lentas. Medienos dydis priklauso nuo izoliacijos sluoksnių skaičiaus ir storio. Pirmoji mediena gali būti dedama tiesiai po lubomis. Tada matuokle išmatuokite reikiamą atstumą nuo apatinio sijos krašto (maždaug 50 cm) ir pieštuku pažymėkite kitos sijos vietą. Prisukite rėmo komponentus prie pažymėtų linijų naudodami atsuktuvą ir savisriegius varžtus iki galo. Nepamirškite naudoti gulsčiuko.

Kai tik turėsite medinį karkasą, galėsite drąsiai pradėti šiltinimo procesą. Į suformuotas angas įdėkite išpjautus putų polistireno lakštus ir suklijuokite galus. Prikalkite (arba prisekite) izoliacijos ritinius prie lentjuosčių ir nupjaukite jų perteklių. Atminkite, kad mineralinė vata turi būti įdėta sandariai, su nedideliu tarpu tarp rėmo. Įsitikinkite, kad nėra angų ar tarpų. Norint apšiltinti verandos sienas, dar reikia pritvirtinti garų barjerą – jis neleis drėgmei patekti į jūsų šeimos lizdą. Perdenkite jį 10 cm atstumu. Medžiagai prie rėmo pritvirtinti naudokite sąvaržėlę ir sąvaržėles: apsauginį sluoksnį bus lengva pritvirtinti prie rėmo. Galiausiai visas jungtis užklijuokite specialia lipnia juosta.

  1. Grindų šiltinimas

Paprasčiausia šiluminę izoliaciją kloti tiesiai ant grindų. Pagrindinė sąlyga – pagrindas turi būti mechaniškai tvirtas. Pasirinkę šį variantą, pirmiausia turite užpildyti visus grindų tarpus epoksidiniu mišiniu. Taip bus sukurtos „tylios”, beveik monolitinės grindys. Paruošę pagrindą, pradėkite kloti ritininę drėgmei atsparią izoliaciją. Naudodami sąvaržėlę ir sąvaržėles, 10-15 cm atstumais prikalkite medžiagą prie grindų. Taisyklė: kuo storesnė izoliacinė medžiaga, tuo dažniau reikia tvirtinti. Sumontuotą termoizoliacinę medžiagą prie kampų prikalkite plačiomis vinimis. Dabar tereikia užklijuoti siūles lipnia juosta ir grindys bus paruoštos. Baigdami klokite medžio drožlių plokštes ir pasirinktą galutinę grindų dangą (kiliminę dangą, linoleumą).