Pokerio rankų kombinacijos – kada jos pražūtingos?

pokerio ranku kombinacijosEntuziastingai nusiteikę pokerio mėgėjai neretai galvoja, kad visada laimi geriausios pokerio rankų kombinacijos, tačiau tai yra tik iš dalies teisingas teiginys – vidurį padalinimo geriausia laikoma kombinacija net ir po vienos kortos iškritimo gali tapti pražūtinga. Esmė yra tame, kad visi pradedantys žaidėjai turėtų suprasti, kad ir šiame žaidime ne visada galima pasikliauti fortūna, nes kartais jis gali greitai nusisukti. Kiekvienam žaidėjui būtina pastebėti, kad yra nutikę įvairiausių situacijų net ir populiariuose čempionatuose, kur atrodo laiminti ranka sužers banką, nors po paskutinių dviejų kortų iškritimo ji pralošia viską. Tuo reikia pabrėžti, kad kiekvienas žaidėjas privalo turėti galvoje tai, kad kartais situacija gali apsiversti aukštyn kojomis.

Dabar internete yra daug įrašų, kur galima matyti bene labiausiai įsimintus padalinimus bei netektis. Pavyzdžiui, yra buvę daug atvejų, kad tūzai buvo „perlaužiami pusiau“ su 3-ake bei 2-ake rankose. Galvojate, kad taip nutikti jums negali? O ką darytumėte, jeigu turint tūzus, jūsų priešininkas flope pamatys atsivertusias 6, 5,4-ake? Jūs tada kaip reikiant įklimpstate su tūzais, nes išsigelbėjimo tikimybė praktiškai būtų nulinė. Tai reiškia, kad net ir turint geriausias kortas, visada būtina skaičiuoti tikimybes – jos kartais pažeria įvairiausių siurprizų.

Neretai kai kurie pokerio pradedantieji kaltina dalintojus neva sukčiavimu, nors aiškiai matoma, kad tai dažniausiai nutinka būtent dėl tikimybių teorijos. Pavyzdžiui, Prieš flopą turint vienodos rūšies 10 ir 9, galima tikėtis laimėjimo, nes ši ranka yra laikoma patraukliausia tikimybėms. Pavyzdžiui, iškritus karalienei, karaliui bei valetui, yra surenkama antra geriausia įmanoma kortų kombinacija, nes aišku – galbūt priešininkas gali laikyti tūzą bei dešimtakę. Viskas priklauso nuo tikimybių. Pastebima, kad naujokai mažiau yra linkę pasikliauti sėkme, kai ji yra apskaičiuojama gana didelė. Tai reiškia, kad ne visi naujokai dar yra su tuo susidūrę. Pavyzdžiui, jeigu vienas žaidėjas rankose laiko dvi damas, o kitas – 10 ir 9-akę tos pačios rūšies, nemaža tikimybė, kad damos nelabai išgąsdins priešininką. Iškritus flopui, kuriame būtų dvi tos pačios rūšies kortos, kurias turi 10 ir 9, damos gali greitai pralošti, o jeigu dar tarp jų būtų valetas ir 8-akė, nemaža tikimybė, jog damos praloš, todėl nereikėtų iškart tikėtis laimėjimo ir stumti visą turimą žetonų kiekį.